Witaj na Buduj i mieszkaj

Zastosowanie hal namiotowych

Zastosowanie hal namiotowych

Zastosowanie hal namiotowych

Hale namiotowe to nic innego jak tzw. namioty przemysłowe. Ich zastosowanie w przemyśle jest szeroko rozpowszechnione, ze względu na dobrą organizacje powierzchni użytkowej oraz niezbędne jej zadaszenie. Jednym z najczęściej stosowanych namiotów przemysłowych są magazyny, stanowiące równocześnie szybkie i ekonomiczne rozwiązanie dla firmy.

Hale namiotowe magazynowe i ich rodzaje

Głównym wyznacznikiem jest trwałość namiotów oraz ich praktyczne zastosowanie. Niezwykle ważny jest rodzaj konstrukcji, który równocześnie determinuje długość okresu eksploatacji danego namiotu. Hale namiotowe magazynowe wznoszone są przy użyciu konstrukcji stalowej lub aluminiowej.

Namioty o konstrukcji stalowej

Wyżej wymienione hale namiotowe, wykonywane są ze stali odpornej na korozję, której właściwości osiąga się poprzez jej malowanie lub cynkowanie w sposób ogniowy. Namioty te są zdecydowanie bardziej wytrzymałe aniżeli aluminiowe, dzięki czemu mogą być budowane, w celu całorocznego użytkowania. Z powodzeniem mogą zastępować hale murowane, szczególnie przy zastosowaniu opcji z podgrzewanym dachem (tzw. pneumatycznym). Wówczas jesteśmy w stanie zachować prawidłowe warunki termiczne w środku obiektu.

Hale aluminiowe

Namioty wykonane z materiału tj. aluminium stanowią konstrukcje tymczasowe, przeznaczone na okresowe użytkowanie np. w czasie jednego sezonu lub podczas konieczności ciągłej zmiany lokalizacji (montaż nie wymaga wylania fundamentów). Hale te posiadają wiele zalet, między innymi są łatwe w transporcie, szybkie w montażu i w trakcie rozbiórki, a dodatkowo niezwykle odporne na korozję i niekorzystne warunki atmosferyczne. Powyższe hale można wznieść w każdym miejscu, które odznacza się odpowiednim wypoziomowaniem i utwardzeniem gruntu.

Zastosowanie hal namiotowych

Namioty przemysłowe możemy podzielić także ze względu na przeznaczenie. Wówczas wśród nich możemy wyróżnić namioty handlowe, hale magazynowe, namioty targowe, namioty na wyprzedażach przed sklepami, hale koncertowe, namioty okolicznościowe oraz namioty wojskowe. W halach sportowych, często organizowane są zawody oraz treningi. Innym przykładem przeznaczenia hal o dużej powierzchni są np. hale rolnicze, czy też hangary wojskowe.

Hale magazynowe – Ekodynamic

Firma Ekodynamic, to lider branży zajmującej się dystrybucją namiotów magazynowych. Oferowane produkty dostępne są w różnorodnych opcjach, zarówno sezonowych jak i całorocznych. Przedsiębiorstwo daje możliwość zakupu i wynajmu hal namiotowych, dzięki czemu dostosowuje się do potrzeb wszystkich klientów. Oferta firmy jest bezkonkurencyjna na rynku, ze względu na przystępne ceny i wysoką trwałość namiotów, które wykonane są z najwyższej, jakości materiałów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Ekodynamic, która dostępna jest na stronie internetowej: http://www.ekodynamic.com.pl/pl/.Dodaj komentarz