Witaj na Buduj i mieszkaj

Jakie środki do pielęgnacji i konserwacji betonu?

Jakie środki do pielęgnacji i konserwacji betonu?

Jakie środki do pielęgnacji i konserwacji betonu?

W obecnych czasach bardzo szerokie jest to zastosowanie betonu architektonicznego. Niezależnie od tego, czy wykorzystamy go jako funkcję dekoracyjną, czy użytkową, to zawsze musimy pamiętać o jego dokładnym zaimpregnowaniu. W tym celu stosuje się konkretne impregnaty do betonu.

Dlaczego warto zaimpregnować beton?

W ostatnich latach bardzo dużą popularność zdobył beton, który stał się modny zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Dotychczas najczęściej był podłożem, które pokrywane było warstwami wykończeniowymi. Obecnie tworzymy z niego: posadzki, ściany wyłożone płytami, schody, blaty, parapety, płytki, kostkę, panele ogrodzeniowe, konstrukcje małej architektury, np. grille, ławki, czy kominki i wiele innych elementów.

Materiał ten jest porowaty i chłonny, dlatego wraz z wilgocią pochłania wszelkie zanieczyszczenia. Dodatkowo bardzo łatwo go poplamić, więc w sprzyjających okolicznościach niestety będzie szybko ulegał korozji biologicznej.

Odpowiednio dopasowany impregnat do betonu pomoże zwiększyć jego żywotność i trwałość, a także korzystnie wpłynie na wygląd zewnętrzny. Może także nadać dodatkowego połysku, a nawet koloru, jeśli zdecydujemy się na impregnaty koloryzujące.

Jakie są rodzaje impregnatów do betonu?

Najczęściej impregnaty do posadzek betonowych zawierają dodatki polimerowe, mające specjalne właściwości do zszywania rys. W ten sposób można skutecznie połączyć drobne pęknięcia, co będzie również w przyszłości zapobiegać dalszemu niszczeniu całej powierzchni.

Konserwacja powierzchni betonowych wymaga użycia odpowiednich preparatów. Na rynku możemy znaleźć wiele różnych produktów, które charakteryzują się zupełnie innymi właściwościami. Najczęściej używane impregnaty do betonu to:

  • impregnaty chroniące przed korozją biologiczną,
  • impregnaty do powierzchni betonowych stosowanych na zewnątrz,
  • impregnaty do powierzchni betonowych w połysku i macie,
  • impregnaty koloryzujące.

Gdzie kupić środki pielęgnacyjne do betonu?

Konserwacja betonu zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz odbywa się w taki sam sposób. Wybierając wysokiej klasy wydajny preparat, będziemy mieli gwarancję zabezpieczenia powierzchni betonowych przed różnymi czynnikami na kilka, a nawet kilkanaście lat.

Impregnaty i środki do pielęgnacji betonu można zamówić w firmie SKB Strefa Kamienia. W asortymencie znajdują się preparaty pochodzące od najlepszych uznanych marek na rynku. Produkty te przeznaczone są do oczyszczania i zabezpieczania powierzchni oraz usuwania wykwitów i wszelkich ewentualnych plam. Większość z nich jest uniwersalna, dzięki czemu można je wykorzystać do betonu, naturalnego kamienia cegieł, a nawet gresu.Dodaj komentarz