Witaj na Buduj i mieszkaj

Zalety basenów ogrodowych

Zalety basenów ogrodowych

Zalety basenów ogrodowych

Basen w ogrodzie przy wymarzonym domku jednorodzinnym jest niczym wisienka na torcie. Zwłaszcza, kiedy mamy w domu dzieci, a lato jest wyjątkowo upalne. Na jakie zalety zwracamy uwagę wybierając basen do ogrodu?

Baseny ogrodowe nie tylko dla maluchów

Oczywiście świetnie jest mieć w ogrodzie basen murowany, jednak wszyscy doskonale wiemy, że takie rozwiązanie nie zawsze wchodzi w grę. Jeśli murowany basen nie został uwzględniony w projekcie domu, może być trudno wkomponować go w istniejące rozwiązania architektoniczne. Pamiętajmy, że wykop byłby prowadzony w momencie, kiedy istnieją już wkopane systemy doprowadzania wody, gazu i odprowadzania ścieków.

Co zrobić, jeśli chcemy sobie sprawić przyjemność ochłodzenia się w upalny dzień w basenie, a wykopanie go nie wchodzi w rachubę?

Warto przyjrzeć się ofertom takim, jak te: https://basenyogrodowe.pl/. Jak widać baseny ogrodowe, to nie tylko małe, dmuchane miejsca zabaw dla dzieci.

Baseny do ogrodu - możliwości

Baseny ogrodowe wolnostojące to naprawdę szeroki wachlarz produktów - od nadmuchiwanych baseników dla dzieci, po konstrukcje na stelażu o sporej powierzchni, zdolne pomieścić kilka osób dorosłych. To również ogrodowe jacuzzi idealne na luźne imprezy w letni wieczór, czy do samotnego relaksu, gdy po ciężkim dniu doskwiera kręgosłup.

Duże baseny ogrodowe najczęściej wyposażone są w kompletne systemy do filtrowania wody, drabinki i inne akcesoria, dzięki którym można zadbać o to, by woda w przydomowym basenie była zawsze czysta i bezpieczna.

Basen ogrodowy, czy karnet na pływalnię?

W basenie ogrodowym raczej nie pobijesz życiowych rekordów pływackich, ale za to relaksując się w czasie upału masz pewność, że pływają w nim wyłącznie twoje bakterie. Mimo, że na publicznych basenach i pływalniach na ogół przestrzegane są normy dotyczące wymiany i uzdatniania wody, to i tak zdarzają się przypadki zakażenia grzybicą, lub innymi chorobami skóry. Basen ogrodowy jest idealnym rozwiązaniem dla osób o wrażliwej skórze, które nie mogą sobie pozwolić na moczenie się w wodzie o wysokiej zawartości chemii basenowej. Wprawdzie zaleca się jej stosowanie również w basenach przydomowych, ale w tym przypadku użytkownik sam może podjąć decyzję, czy używa chemii, jakiego rodzaju i w jakim stężeniu.

Nie ulega wątpliwości też, że mieć basen pod domem, dostępny o każdej porze tylko dla nas i naszej rodziny, jest po prostu wygodnie. Nie musimy z nikim dzielić się komfortem - wypoczywamy w wodzie w pełni prywatnie, bez tłumu obcych osób dookoła.Dodaj komentarz