Witaj na Buduj i mieszkaj

Domowe SPA czyli prywatne jacuzzi w ogrodzie

Domowe SPA czyli prywatne jacuzzi w ogrodzie

Domowe SPA czyli prywatne jacuzzi w ogrodzie

Jacuzzi w ogrodzie to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy marzą o swoim domowym SPA. Spędzanie wolnego czasu w prywatnej wannie z hydromasażem brzmi naprawdę kusząco. Umieszczenie jacuzzi w swoim ogrodzie nie jest wcale tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Dowiedz się, jakie wymagania techniczne musisz spełnić i korzystaj ze swojej wanny przez cały rok.

Jacuzzi w ogrodzie - warunki i wymagania techniczne

Aby wanna z hydromasażem działała bez zarzutu, potrzebujemy ujęcia wodnego, zasilania elektrycznego oraz odpływu kanalizacyjnego. Przed zakupem jacuzzi powinniśmy zatem zadbać o odpowiednie przystosowanie ogrodu. Warto zapoznać się z zaleceniami producentów wanien i postępować zgodnie z nimi. Wannę ogrodową z hydromasażem należy podpiąć pod oddzielny obwód elektryczny. Musimy uwzględnić wszelkie zasady bezpieczeństwa i wziąć pod uwagę aspekty budowlane. Z tego powodu najlepiej skonsultować się z elektrykiem, który ma odpowiednie uprawnienia i w odpowiedni sposób wykona podłączenie. Warto również pamiętać, że do jacuzzi zlokalizowanego w ogrodzie musimy doprowadzić instalację wodną oraz kanalizacyjną. Istotną kwestią jest również przestrzeń, którą dysponujemy. Rozmiar jacuzzi musi być dostosowany do naszych możliwości. Najlepszym pomysłem jest zamontowanie jacuzzi w pobliżu domu, w miejscu o optymalnym nasłonecznieniu. Należy również pamiętać, że ustawienie go z pobliżu drzew i krzewów będzie skutkowało częstym zanieczyszczeniem wody.

Ciesz się swoim jacuzzi ogrodowym przez cały rok

Na rynku dostępne są wanny, które funkcjonują sprawnie niezależnie od pory roku czy warunków atmosferycznych. Wanna, która ma nam służyć przez cały rok, musi być stale zasilana energią elektryczną oraz mieć solidną izolację termiczną. Dzięki temu znajdująca się w niej woda nie zamarza. Spełnienie tych warunków sprawia również, że regulacja temperatury przebiega szybko i sprawnie. Należy jednak pamiętać, że całoroczne jacuzzi powinno być zlokalizowane blisko wejścia do domu - w odległości wynoszącej maksymalnie 10 metrów. Powinien być to dystans, który uda nam się pokonać również w chłodne, deszczowe czy nawet mroźne dni, nie narażając nas na przeziębienie. Oczywiście możemy również postawić na jacuzzi, z którego będziemy korzystać jedynie w porze letniej. W takim przypadku konieczne jest jego zabezpieczenie - przykrycie specjalną pokrywą. Stanowi ona ochronę przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniom. To, czy będziemy korzystać z jacuzzi przez cały rok, czy jedynie w ciepłe dni, zależy jedynie od naszych własnych upodobań. O sezonowym użytkowaniu ogrodowych jacuzzi decydują przede wszystkim koszty eksploatacji. Należy mieć na uwadze, że podgrzewanie wody w zimie jest znacznie droższe, niż w okresie letnim.

Konserwacja i dezynfekcja jacuzzi

Warto pamiętać, że każde jacuzzi, bez względu na to, czy umieścimy je w pomieszczeniu, czy w ogrodzie, wymaga czyszczenia, konserwacji oraz dezynfekcji. Należy zadbać o swoją wannę, aby zapobiec zatorom, które mogą powstać w jej wewnętrznym systemie masującym. W konsekwencji może to skutkować poważną awarią hydromasażu. Na rynku dostępne są wanny jacuzzi, które dezynfekują się automatycznie. W tym przypadku do naszych zadań należy jedynie uzupełnianie pojemnika płynem dezynfekującym oraz o okresowym uruchamianiu programu czyszczącego. Do wyboru mamy również jacuzzi, które należy konserwować ręcznie. Polega to na samodzielnym przepłukiwaniu dysz. Do tego celu należy użyć wody z dodatkiem właściwego środka dezynfekującego. Tego typu środki można zakupić w sklepach oraz hurtowniach branży sanitarnej.Dodaj komentarz