Witaj na Buduj i mieszkaj

Kończy się budowa Muzeum Pamięci Sibiru

Kończy się budowa Muzeum Pamięci Sibiru

Kończy się budowa Muzeum Pamięci Sibiru

To już ostatnia prosta w budowie Muzeum Pamięci Sibiru w Białymstoku. Budowa jest na etapie stanu surowego zamkniętego to znaczy, że jest odporny na działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych. W Muzeum odbyła się konferencja prasowa oraz pierwsze zwiedzanie budynku.

Dobiegają końca prace przy budowie Muzeum Pamięci Sibiru w Białymstoku. Deweloper oddał budynek w stanie surowym zamkniętym. Muzeum powstaje w przekształconym starym magazynie wojskowym przy ul. Węglowej. Część wystawiennicza będzie zlokalizowana w starym magazynie o powierzchni 3,1 tys. m2. Administracja, biblioteka, sale konferencyjne, kawiarnia oraz zaplecze muzeum będzie miało swoje miejsce w dobudowanym budynku o powierzchni 2,4 tys. m2.

 "To dla nas szczególnie ważna inwestycja. Dążymy do wybudowania placówki, która będzie miejscem dokumentowania przeżyć i losów Polaków zsyłanych na Syberię i do Kazachstanu. Zależy nam na tym, aby było to muzeum o europejskim zasięgu" -podkreślał prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski

Muzeum jest ulokowane w historycznych magazynach wojskowych. Blisko traktów brzeskich. To w tych miejscach grupowane osoby, które zostały poźniej wywiezione na Wschód, na Syberię oraz do Kazachstanu.

Muzeum ma być otwarte do końca 2021 roku.

 

 Dodaj komentarz