Witaj na Buduj i mieszkaj

Rusztowania aluminiowe - jakie są zalety?

Rusztowania aluminiowe - jakie są zalety?

Rusztowania aluminiowe - jakie są zalety?

Budowa, remont pomieszczeń, odświeżanie fasady – żadna z tych czynności nie obejdzie się bez sprzętu umożliwiającego dotarcie do wysokich partii murów. Do tego typu konstrukcji zaliczymy drabiny zaopatrzone w niewielką platformę, a także modułowe rusztowania.

Rusztowanie aluminiowe

Rusztowanie to zazwyczaj stalowa lub aluminiowa konstrukcja, dzięki której można bezpiecznie prowadzić prace budowlane, malarskie, konserwacyjne lub remontowe, usytuowane na nieraz znacznych wysokościach.

Najczęściej stosowane jest rusztowanie aluminiowe, ponieważ jego waga jest niższa niż waga rusztowań stalowych, natomiast trwałość i odporność obydwu rodzajów metali jest porównywalna.

Niektóre modele rusztowań są zaopatrzone w rolki jezdne, dzięki którym całą konstrukcję można przemieszczać bez potrzeby jej demontowania.

Charakterystyka rusztowań

Rusztowanie aluminiowe to tymczasowa konstrukcja budowlana i służy głównie do ułatwienia pracy robotnikom wykonującym zleconą pracę znacznie powyżej poziomu podłogi. W tym celu montuje się rusztowanie aluminiowe, poprzedzielane drewnianymi lub metalowymi podestami, na których można ustawić potrzebne narzędzia i akcesoria niezbędne przy tego typu pracach. Pomiędzy podestami znajduje się otwór z drabinką umożliwiający zejście lub wejście na kolejną platformę.

Montowanie i demontaż konstrukcji aluminiowych

Montaż rusztowań aluminiowych nie jest skomplikowany, ale powinny podejmować się go osoby przeszkolone w tego typu pracach. Nieprawidłowe dopasowanie elementów lub niewłaściwe użytkowanie rusztowań może skutkować groźnym wypadkiem, a nawet utratą życia.

Montaż i demontaż, a także eksploatacja powinna przebiegać z rygorystycznym przestrzeganiem zasad BHP oraz najwyższą starannością.

Wynajem rusztowań aluminiowych

Firma Instant Polska to ceniony producent i dystrybutor sprzętu budowlano-remontowego, a zasięg działania firmy obejmuje całą Polskę. Firma prowadzi również wynajem pomocniczego sprzętu budowlanego, do którego można zaliczyć rusztowanie aluminiowe.

Rusztowanie aluminiowe oferowane przez firmę Instant Polska jest sygnowane logo producenta UpRight, będącym synonimem najwyższej jakości i bezpieczeństwa użytkowania. Polecane rusztowanie znakomicie sprawdza się w pomieszczeniach zarówno wysokich, jak i niskich. Łatwość rozbudowywania poszczególnych pięter rusztowania pozwala na szybkie prowadzenie prac, a możliwość mobilnego przestawiania całej konstrukcji z miejsca na miejsce ułatwia i usprawnia każdą czynność.

Każde rusztowanie aluminiowe znajdujące się w ofercie Instant Polska posiada certyfikat bezpieczeństwa użytkowania oraz konieczne atesty dopuszczające sprzęt do prac budowlanych. Więcej informacji na stronie: http://www.instant.com.pl/pl/categories/wynajem-rusztowania-mobilnegoDodaj komentarz