Witaj na Buduj i mieszkaj

Rękawice spawalnicze jakie wybrac?

Rękawice spawalnicze jakie wybrac?

Rękawice spawalnicze jakie wybrac?

Prace spawalnicze należą do niebezpiecznych dla zdrowia, ponieważ obejmują czynności, zagrażające poparzeniem skóry rąk i twarzy różnymi odpryskami metali ciekłych. Spawanie, lutowanie czy zgrzewanie przy użyciu płomieni gazów palnych wymaga szczególnej ostrożności i zastosowania ubioru ochronnego, żeby wyeliminować ryzyko pożaru. Przy wykonywaniu takich prac szczególnie narażone są ręce spawacza, dlatego należy pieczołowicie zadbać o najlepszej jakości ochronne, rękawice spawalnicze. 

Rękawice spawalnicze - jakie wybrać?

Powinny doskonale zabezpieczać dłonie i nadgarstki przed różnego rodzaju rozpryskami, przed poparzeniem i promieniowaniem oraz być odporne na rozdarcia, przekłucia, przebicia i przepalenia. Wybór odpowiednich rękawic spawalniczych zależy od rodzaju wykonywanej pracy i dzielą się one na dwie grupy: A i B. Spawanie metodą TIG wymaga zastosowania rękawic typu B, które przeznaczone są do prac precyzyjnych, wymagających wygodnego chwytu i zręczności, zaś spawanie metodami MIG/MAG oraz MMA powinno być wykonywane rękawicami typu A, które przeznaczone są do prac wymagających bardzo mocnej i skutecznej ochrony przed uszkodzeniami. Grupa rękawic A/B to uniwersalne modele, nadające się do spawania wszelkimi metodami.

Jakie korzyści daje zakup dobrych rękawic spawalniczych?

 Korzyści jest mnóstwo, a najważniejsza z nich to zapewnienie pełnego bezpieczeństwa podczas wykonywania pracy. Dzięki temu, że rękawice są doskonale zaprojektowane, zgodnie z wymaganymi normami i wykonane z najlepszych jakościowo skóry licowej koziej i dwoiny bydlęcej, gwarantują komfort i wygodę pracy, gdyż nie tylko doskonale chronią, ale i idealnie dopasowują się do kształtu dłoni. Dzięki temu, że wykazują znakomite właściwości ognioodporne, odporność na promieniowanie ciepłe i rozpryski, praca spawacza może odbywać się płynnie i bezpiecznie, co ma ogromne znaczenie dla jego zdrowia, a także dla właściciela firmy. Zakup najlepszej jakości rękawic spawalniczych to inwestycja, która jest zawsze opłacalna, ponieważ korzyści z ich posiadania są przeogromne. 

Sprawdź: http://levelsc.pl/rekawice-spawalnicze/Dodaj komentarz