Witaj na Buduj i mieszkaj

Oprawa drzwi balkonowych - najnowsze trendy

Oprawa drzwi balkonowych - najnowsze trendy

Oprawa drzwi balkonowych - najnowsze trendy

Czasy, kiedy aluminiowa i niezbyt ładna klamka do drzwi balkonowych i tak była szczytem marzeń, bo… była, dawno już minęły. Od wielu lat na rynku szeroko dostępne są uchwyty w kolorze srebrnym, złotym, barwie mosiądzu, bieli czy czerni. Można nabyć wyroby z tworzywa (zewnętrzna warstwa), a także różnych metali i ich stopów.

Jakie są jednak najnowsze trendy jeśli chodzi o design tych ważnych zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym elementów? Co jest na topie i jak wybrać odpowiednie klamki do drzwi balkonowych oraz okien? Na te i inne pytania odpowiadamy w tekście poniżej.

Klamki do drzwi balkonowych i okien dopasowane stylistycznie

O eleganckim i luksusowym wyglądzie wnętrza przesądzają detale. Żadne pomieszczenie, nawet urządzone wysokiej jakości drogim sprzętem nie będzie prezentowało się dobrze, jeśli nie zostanie zachowana w nim stylistyczna spójność. Dlatego wybierając klamki do drzwi balkonowych i okien, przede wszystkim dopasujmy je umiejętnie do naszych wnętrz.

Jeśli pomieszczenia zaaranżowane są nowocześnie i minimalistycznie, zdecydujmy się na proste klamki o geometrycznych kształtach i kolorystyce idealnie zgranej z pozostałymi sprzętami. Kiedy stawiamy w mieszkaniu na szarości, czernie i biele, wybierzmy srebrne, matowe klamki jednokolorowe lub dwukolorowe – srebrno-czarne. Pamiętajmy, żeby klamki i okucia drzwi wewnętrznych i zewnętrznych również korespondowały z klamkami okiennymi i balkonowymi.

Nowoczesne klamki do drzwi balkonowych

Dobierając klamki do drzwi balkonowych we wnętrzach urządzonych nowocześnie, warto kierować się kilkoma zasadami, stawiając na:

proste, geometryczne kształty, powierzchnie raczej matowe niż błyszczące, szlachetne materiały, jednolitość kolorystyczną. Tę ostatnią zasadę można złamać tym bardziej, że w obecnym sezonie popularnością cieszą się klamki dwukolorowe, szczególnie łączące głęboką czerń i matowe srebro. Istotne jest jednak, żeby do wnętrz nie wprowadzać dodatkowej barwy. Jeśli więc czarny kolor jest w mieszkaniu obecny w postaci innych elementów (drzwi, szafek itp.), takie rozwiązanie będzie świetnym pomysłem. Jeżeli jednak w pomieszczeniach dominują biele, beże i brązy, lepiej postawić na naturalny srebrny mat i pozostać przy jednokolorowych klamkach.

Styl tradycyjny – jakie klamki okienne i balkonowe będą najlepsze?

W klasycznych wnętrzach, urządzonych w tradycyjny sposób, ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się dość nietypowe, lecz bardzo modne ostatnio klamki z trzpieniem i pokrywą umieszczonymi centralnie w stosunku do uchwytu.

Klamki z trzpieniem centralnym do niedawna były w Polsce rzadkością. Częściej spotykane w tradycji anglosaskiej, w ostatnich sezonach stały się coraz bardziej popularne również w naszym kraju. Zarówno te o prostych, minimalistycznych kształtach, jak i nieco bardziej wymyślne, doskonale współgrają z wnętrzami klasycznymi, dlatego jeśli jesteśmy zwolennikami ponadczasowego designu, warto przemyśleć taki zakup.Dodaj komentarz