Witaj na Buduj i mieszkaj

Łazienka w stylu SPA - o jakich dodatkach nie zapomnieć?

Łazienka w stylu SPA - o jakich dodatkach nie zapomnieć?

Łazienka w stylu SPA - o jakich dodatkach nie zapomnieć?

Bardzo często brakuje nam czasu na to, aby kilka razy w roku odwiedzić renomowany ośrodek odnowy biologicznej, nie wspominając już o kosztach, które są dość wysokie. Szybkie tempo naszego życia i wiele codziennych obowiązków sprawiają, że potrzebujemy każdego dnia odprężyć się i zrelaksować. Jeżeli więc nie chcemy wydawać pieniędzy, aby wyjechać do ekskluzywnego miejsca wypoczynkowego, to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie urządzenie domowej łazienki w stylu SPA.

W jakim stylu urządzić łazienkę, aby móc się relaksować każdego wieczoru?

Hotele ze SPA to oczywiście dobrodziejstwo naszych czasów, gdzie możemy się odpowiednio zrelaksować i naładować pozytywną energią. Nie trzeba jednak codziennie wyjeżdżać do ośrodka odnowy biologicznej, aby zaznać takich przyjemności. Wystarczy bowiem, że stworzymy sobie takie pomieszczenie w naszym domu.

Łazienka w stylu SPA powinna być zaprojektowana w harmonijnych, jasnych kolorach, które sprzyjają odprężeniu się. Może to być więc błękit, zieleń, beż, biel czy naturalna szarość.

Jakie materiały wybrać do łazienki w stylu SPA?

Aranżacja łazienki, w której po ciężkim dniu będziemy się relaksować, powinna być wykonana z naturalnych materiałów. Warto w tym przypadku postawić na kamień, taki jak granit, marmur albo piaskowiec oraz drewno szczególności egzotyczne, które odporne jest na wilgoć.

We wnętrzu doskonale sprawdzają się również naturalne akcesoria. Można więc pokusić się o zakup bawełnianych ręczników, bambusowych mat i podkładek, a także kamiennych mydelniczek czy wiklinowych koszyków na kosmetyki.

Łazienka w stylu SPA z kwiatami

Łazienka w stylu SPA to przestrzeń, którą można udekorować różnego rodzaju kwiatami. Niektóre takie jak fikus, dracena czy bromelia kojąco wpływają na zmęczone oczy. Można również postawić na wodoodporną fototapetę z florystycznym motywem.

Sprawdzonym pomysłem są również wszelkiego rodzaju kadzidełka, aromatyczne świece czy olejki eteryczne, które wprowadzają przyjemną aurę podczas kąpieli. Bardzo ważne jest to, aby w takim pomieszczeniu zadbać o porządek, dlatego też wiele osób decyduje się na to, aby zakupić meble na wymiar do łazienki.

Wykończenie łazienki w stylu SPA

Decydując się na wykończenie łazienki w stylu SPA, warto postawić na naturalne materiały, czyli drewno i kamień. Wysokiej jakości meble na wymiar do takiego pomieszczenia można zamówić na stronie: https://megandesign.pl/realizacje/lazienka/. Specjaliści pomogą idealnie zaprojektować wszelkiego rodzaju szafki i dodatki, aby maksymalnie wykorzystać całą wolną przestrzeń, ale również stworzyć pomieszczenie sprzyjające wypoczynkowi i regeneracji.Dodaj komentarz