Witaj na Buduj i mieszkaj

Mieszkanie w stylu minimalistycznym - czym przysłonić okna

Mieszkanie w stylu minimalistycznym - czym przysłonić okna

Mieszkanie w stylu minimalistycznym - czym przysłonić okna

Jednym z elementów wystroju wnętrza są okna i ich oprawa. W zależności od stylu, w jakim urządzamy nasze mieszkanie czy dom, warto zastanowić się, jaki rodzaj dekoracji okiennych zastosować. Należy również pamiętać, że zasłony, rolety czy firany muszą być funkcjonalne – to od nich zależy czy mieszkanie będzie się nagrzewało albo czy będziemy mogli spokojnie w nim pracować.

 

Minimalizm w mieszkaniu – czym się cechuje?

 

Mieszkanie w stylu minimalistycznym to jeden z pomysłów na urządzenie wnętrza. Koncept ten opiera się na harmonii i prostocie, a określić go można hasłem „mniej znaczy więcej”. Wnętrza zaprojektowane w ten sposób są dość ascetyczne i mogą wydawać się surowe. Za minimalizmem stoi jednak coś więcej – to filozofia, według której nie potrzebujemy otaczać się wieloma przedmiotami, a porządek i przestronność pomagają nam w skupieniu i twórczej pracy. Paleta kolorystyczna to często kolory ziemi, biały, czarny, rozmaite odcienie szarości. Osoby, które chcą wprowadzić do mieszkania nieco awangardy, dodają często jeden mocny akcent kolorystyczny – czerwień, pomarańcz czy kobalt. Stosowane materiały to drewno, beton, szkło – istotne jest skupienie się na dobrej jakości tworzywach. W minimalistycznych wnętrzach niebagatelną rolę odgrywa światło, dlatego warto zwrócić szczególna uwagę na to, czym przysłonimy okna.

 

Rolety materiałowe – prostota i funkcjonalność

 

Jednym z rozwiązań, które na pewno sprawdzą się podczas wykańczania minimalistycznego pomieszczenia są rolety materiałowe. Ich prosta i elegancka forma nie wprowadzi do wnętrza chaosu, a jedynie podkreśli istotę konceptu. Do wyboru mamy całą gamę neutralnych kolorów: od bieli, poprzez beże, brązy, aż do czerni. Wybierając rolety materiałowe mamy pewność, że nie przyćmią one wnętrza, a podkreślą jego unikatowy design. W zależności od upodobań, możemy dobrać sposób montażu rolet oraz stopień zaciemnienia.

 

Rolety dzień – noc: stylowa klasyka

 

Drugim rozwiązaniem, które z powodzeniem możemy wykorzystać w minimalistycznym wnętrzu są rolety dzień-noc. Zapewnią nam intymność i będą doskonale regulować dopływ światła. Dzięki systemowi w nich zastosowanemu, możemy dowolnie rolety ustawić, dopuszczając odrobinę światła z zewnątrz, odsłaniając okno całkowicie albo całkowicie je zaciemniając. Podobnie jak rolety materiałowe, możemy wybierać wśród szerokiej gamy kolorystycznej. Rolety dzień-noc są uniwersalne: będą pasowały zarówno do kuchni, jak i do salonu. Zastosowane na szerokim i dużym oknie dodadzą wnętrzu modernistycznego szyku, jednocześnie go nie przytłaczając.Dodaj komentarz