Witaj na Buduj i mieszkaj

Kominek elektryczny - sposób na palenisko w bloku

Kominek elektryczny - sposób na palenisko w bloku

Kominek elektryczny - sposób na palenisko w bloku

Dotychczas osoby mieszkające w bloku mogły jedynie pomarzyć o posiadaniu kominka. Dziś już na szczęście posiadanie źródła ciepła wyglądającego jak przyjemna koza grzewcza lub tradycyjny kominek z szybą jest możliwe. Wystarczy zainwestować w kominek elektryczny.

Co to jest kominek elektryczny?

Jest to niedrogie urządzenie elektryczne, które emituje ciepło. Nie wymaga podłączania do przewodów wentylacyjnych ani spalinowych. Nie wymaga dokładania opału do wnętrza i nie generuje toksycznych spalin. Wystarczy podłączyć go do prądu, aby cieszyć się przyjemnie rozchodzącym się ciepłem w pomieszczeniu oraz wspaniałymi efektami wizualnymi. Kominek elektryczny sklep do złudzenia przypomina „tradycyjne“ kominki. Możemy kupić nowoczesną szklaną tubę (sam wkład do obudowania wedle własnych upodobań) lub nieco bardziej oldskulowy model z portalem. Dostępne są też wspomniane kozy grzewcze elektryczne i wszelkiego rodzaju piece wolnostojące, do ustawienia w pomieszczeniu. 

Jak działają kominki elektryczne?

Kominki elektryczne są w zasadzie bezobsługowe. Nie trzeba wygarniać z nich popiołu, nie wymagają także czyszczenia, nie trzeba wzywać do nich kominiarza. Niepotrzebne jest też sprzątanie przestrzeni wokół nich, tak jak w przypadku kominków tradycyjnych, rozsiewających w pomieszczeniach paprochy, popiół i sadzę. 

Czego brakuje kominkom? 

Zwykle chyba tylko zapachu. Zapach palonego drewna i wydzielający się dym to coś, za czym tęsknimy i co kojarzy nam się z ciepłem domowego ogniska. Tego niestety w kominkach elektrycznych nie ma. Nie ma też drewna ustawionego w zapasie, w pobliżu paleniska. Nie ma również żywego ognia - po uważnym przyjrzeniu się oszustwo jest do rozszyfrowania. Wszystko to jednak zdaje się być niewielką wadą, jeśli weźmiemy pod uwagę komfort, jaki daje nam posiadanie urządzenia całkowicie bezproblemowego i czystego. Jest to oszczędność czasu i bardzo dobry sposób na zachowanie wnętrz naszego domostwa w czystości.

Ceny kominków elektrycznych

 Dodatkowo też, ceny kominków elektrycznych w sklepach są nieporównywalnie niższe niż tych, które służą do rozpalania prawdziwego ognia. Najtańszy kominek elektryczny kupimy już za mniej niż 400 zł. Taka cena jest niemożliwa do osiągnięcia w przypadku, gdy porwiemy się na postawienie prawdziwego kominka w salonie. Koszt pracy urządzenia wyposażonego w instalacje z LED to kilka groszy za godzinę (gdy mówimy o kominkach spełniających funkcję wyłącznie wizualną). Jeśli chcemy dodatkowo ogrzewać pomieszczenie za pomocą takiej instalacji, koszty będą oczywiście wyższe.Dodaj komentarz