Witaj na Buduj i mieszkaj

Kamień dekoracyjny do salonu

Kamień dekoracyjny do salonu

Kamień dekoracyjny do salonu

Wiele inspiracji w aranżacji wnętrz wiąże się z użyciem kamienia dekoracyjnego. Jego niewymuszone kształty, prosty montaż oraz naturalna kolorystyka dodają szykowności. Jak wykorzystać jego charakter w salonie?

Nadaj wnętrzu charakter

Samo pomalowanie ścian w pomieszczeniu nie wywołuje efektu wow. Ten efekt tworzą wyłącznie dodatki, w których z pewnością powinien naleźć się kamień dekoracyjny. Jest to mocny akcent, który decyduje również o stylu całej aranżacji. Na rynku możemy znaleźć wiele propozycji dotyczących kształtu, gładkości i kolorystyki. Nowoczesne jasne przestrzenie idealnie współgrają z kamieniem bielonym lub w naturalnym kolorze piasku. Nadają lekkości i elegancji. Dekoracyjne kamienie w postaci bielonej lub czerwonej cegły wpasowują się w styl industrialny, nadając londyńskiego charakteru. Ciemne lub mocno podkreślone geometryczne kształty sprawdzą się w salonach typowo modernistycznych.

Jak wykorzystać go w salonie?

Salon jest miejscem, w którym z nadzwyczajną dbałością przygotowujemy wystrój. Kamień dekoracyjny jest dodatkiem, z którym jednak nie możemy przesadzić, aby go nie przytłoczyć. Najlepszym miejscem do wykorzystania różnorodnej faktury jest ściana, na której znajduje się telewizor. Dodatkowo oświetlona taśmami LED nadaje jej nowoczesności. Kolejnym wartym uwagi miejscem jest ściana wypoczynkowa oraz oczywiście kominek. W małych salonach najwydatniej wygląda ułożony na jednej krótszej ścianie. W dużych pomieszczeniach warto wykorzystać go w kilku miejscach, jako pasy dekoracyjne wydzielające różnorodne przestrzeni: https://www.bricoman.pl/plytki-gres-terakota/klinkier-kamien-dekoracyjny/kamien-dekoracyjny

Naturalna prostota

Kamień dekoracyjny jest naturalnym, a zarazem nadzwyczajnym materiałem. Cechuje go również wysoka wytrzymałość i długowieczność. Montaż nie różni się wiele od układania płytek, a sklep internetowy Bricoman dodatkowo oprócz różnorodnych kamieni oferuje także gotowy klej w wiaderkach. Ważne jest, aby był on ze specjalnym przeznaczeniem do tego materiału. Posiada inne wiązanie niż klej do płytek i zapobiega odpadaniu elementów. Czy warto zabezpieczać go impregnatem? Niewiele osób korzysta z dodatkowej ochrony, narażając się na wykruszanie kamienia. Warto dla zachowania nieskazitelnego wyglądu chronić go bezbarwnym impregnatem, który w żadne sposób nie wpływa na jego naturalny wygląd, a jednocześnie ułatwia sprzątanie.

Jednorodny styl w domu

Wykorzystane w salonie kamienie dekoracyjne warto zastosować również w jadalni, kuchni, czy w przedpokoju. Nada to klimat całemu domu. Dla podkreślenia nowoczesności, jaką się otaczamy, z łatwością znajdziemy również kamień elewacyjny o podobnych charakterze i kolorystyce, który ozdobi budynek od zewnątrz.Dodaj komentarz