Witaj na Buduj i mieszkaj

Jakie materiały zapewniają ciszę i spokój w domu?

Jakie materiały zapewniają ciszę i spokój w domu?

Jakie materiały zapewniają ciszę i spokój w domu?

Gwar ulicy, place budowy i pasażerowie w komunikacji miejskiej sprawiają, że żyjemy w ciągłym hałasie.  Po całym dniu marzy nam się chwila ciszy i spokoju. Dowiedz się jak zabezpieczyć dom przed hałasem i sprawić, by stał się on prawdziwą oazą spokoju.

Wełna skalna

Wełna skalna użyta podczas budowania czy ocieplania domu jest trwała, szczelnie wypełnia konstrukcję i zapewnia ciszę. Przy wyborze materiałów do wykonania izolacji akustycznej ścianek działowych, należy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych czynników. Przede wszystkim warto sprawdzić parametry dźwiękochłonności danego materiału. Podstawowym parametrem jest pogłosowy współczynnik pochłaniania dźwięku, który przyjmuje wartość z przedziału od 0 do 1. Wartość 1 oznacza w tym przypadku, że dźwięk został pochłonięty w całości. Wełna skalna nie przepuszcza hałasu dochodzącego z zewnątrz budynku i zapewnia nam warunki do pracy i odpoczynku.

Dźwiękochłonna ochrona

Nie jesteśmy w stanie wyeliminować wszystkich niepożądanych źródeł hałasu. Warto jednak poznać metody jak skutecznie się przed nimi chronić. Dźwiękochłonne sufity, panele czy ekrany ścienne w znacznym stopniu redukują poziom hałasu w pomieszczeniach. Dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań akustycznych, możemy cieszyć się kojącą ciszą. Koniec z wysłuchiwaniem trąbienia samochodów i głośnych kosiarek o 6 nad ranem. Stosując odpowiednie materiały, możesz odgrodzić się od miejskiego zgiełku i zrelaksować się w przyjemnej atmosferze.

Odpowiednia izolacja i dobór materiałów

Właściwa akustyka budynku zależy przede wszystkiem od odpowiednich materiałów. Budując dom czy projektując biuro powinniśmy dokonać właściwego wyboru produktów. Zapewni to ciszę i lepszą jakość użytkowania. Przykładowo wybierając okna, warto wziąć pod uwagę szyby o wysokiej izolacyjności akustycznej. Hałas jest obecny w życiu każdego z nas, dlatego warto poświęcić chwilę i dowiedzieć się jak się przed nim chronić. Najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie się ze specjalistą i omówienie wszelkich kwestii związanych z akustyką budynków. Dodaj komentarz