Witaj na Buduj i mieszkaj

Jak wybrać rolety do swojego domu?

Jak wybrać rolety do swojego domu?

Jak wybrać rolety do swojego domu?

Rolety to ważne systemy osłaniania okien, które - w zależności od rodzaju - przeznaczone są do różnych zadań. Pełnią funkcję nie tylko dekoracyjną, ale także praktyczną, ponieważ dzięki nim można regulować poziom nasłonecznienia w pomieszczeniu, chronić przed nadmiernym hałasem, a nawet przed włamaniem. Rolety są doskonałą alternatywą do żaluzji oraz tradycyjnych firan i zasłon, ponieważ podnoszą atrakcyjność pomieszczenia i sprawiają, że wnętrze jest nowoczesne i modne. Takie rozwiązanie dedykowane jest wszystkim, którzy cenią sobie funkcjonalność i wysoką estetykę pomieszczenia. 

Jakie są rodzaje rolet?

Na rynku dostępne są różne rodzaje tego rodzaju systemów okiennych, które są zróżnicowane pod względem kolorów, wzorów, materiału z jakiego zostały wykonane oraz przeznaczenia. Do bardzo popularnych należą rolety wewnętrzne. W zależności od rodzaju wykorzystanej tkaniny mogą delikatne przepuszczać światło lub w dużym stopniu zaciemniać pomieszczenie. Oferta producentów jest bardzo szeroka i obejmuje min. rolety wolnowiszące, rolety w kasetach PCV i w kasetach aluminiowych, specjalne na dzień i na noc, dachowe, a nawet wielkogabarytowe, przeznaczone do dużych powierzchni. Na uwagę zasługują rolety rzymskie, które mogą występować w różnych opcjach, a także bardzo praktyczne rolety zewnętrze, chroniące przed słońcem, deszczem, śniegiem i wiatrem i mające doskonałe właściwości akustyczne, termoizolacyjne i chroniące przed włamaniem.

 Jak wybierać rolety? 

 Aby wybrać najbardziej odpowiadająca nam roletę, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

  •  Jaki ma być stopień przepuszczalności światła w pomieszczeniu?
  •  Z jakiej tkaniny mają być wykonane rolety? Z takiej, która odbija promienie słoneczne, zaciemnia, a może jest wodoodporna lub trudnopalna?
  •  Jaki ma być rodzaj ich montażu? Do ściany, sufitu, a może do ramy okiennej?
  •  Jaki interesuje nas wymiar?
  •  Czy wolimy gładką tkaninę czy o wyraźnym, designerskim wzorze?
  •  Czy rolety są łatwe do utrzymania w czystości?

Gdy zdecydujemy się na wybór rolet musimy rozejrzeć się za godnym zaufania i rzetelnym producentem. Na uwagę zasługuje sklep z roletami (Poznań). Znajdziesz tam wszystkie rodzaje rolet, które są nowoczesne, wytrzymałe, efektowne pod względem wizualny, a do tego tanie. Dodaj komentarz