Witaj na Buduj i mieszkaj

Jak wybrać dobrą kuchenkę gazową?

Jak wybrać dobrą kuchenkę gazową?

Jak wybrać dobrą kuchenkę gazową?

Montując kuchenkę gazową, mamy do wyboru gaz ziemny, sieciowy lub butlowy (propan-butan). Musimy również podjąć decyzję, czy chcemy kupić sprzęt wolnostojący czy kuchenkę pod zabudowę. Wszystko zależy oczywiście od budżetu i aranżacji kuchni oraz naszych oczekiwań. Jednak niezależnie od tych czynników, warto dowiedzieć się, na co należy zwrócić uwagę podczas analizowania oferty sklepów.

Kuchenki gazowe z piekarnikiem gazowym

Jeśli szukasz rozwiązania niskobudżetowego, to kuchenka gazowa z piekarnikiem gazowym będzie najlepszym pomysłem. Są one tańsze od elektrycznych, biorąc pod uwagę zarówno sam zakup sprzętu, jak i rachunki za gaz. Wadą piekarników gazowych jest mała możliwość konfiguracji. Mają one jedynie podstawowe funkcje piekarnika, więc nie będzie możliwe w nim możliwe np. pieczenie z użyciem pary. Ceny kuchenek gazowych zaczynają się już od około 500 zł.

Kuchenki gazowe z piekarnikiem elektrycznym

Jeśli jesteś fanem gotowania i pieczenia, to kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym będzie dla Ciebie idealna. Elektryczny piekarnik zapewni Ci szybkie nagrzewanie i równomierny obieg temperatury. Twoje ulubione ciasto będzie dzięki temu idealnie dopieczone z każdej strony. Możesz również skorzystać z przydatnych konfiguracji, takich jak termoobieg, opiekacz, czy nawet rozmrażanie. Musisz jednak liczyć się z tym, że tego typu kuchenki zużywają dużo prądu. Ceny kuchenek gazowo-elektrycznych zaczynają się od około 500 zł.

Kuchenka gazowa z płytą ceramiczną

Kuchenka z płytą ceramiczną to jedno z najbardziej nowoczesnych rozwiązań. Dzięki takiej płycie istnieje możliwość zamontowania „gazu pod szkłem” - palniki schowane są pod ceramiczną powierzchnią. Dużą zaletą jest oczywiście brak płomieni, które niszczą garnki i mogą stanowić zagrożenie dla dzieci i zwierząt domowych. Plusem jest również brak wystających elementów, co ułatwia utrzymanie płyty gazowej w czystości. Minusem jest natomiast wysoka cena. Za 4 palniki jesteśmy zmuszeni zapłacić minimum 2200 zł.

Kuchenka gazowa do zabudowy

To coraz bardziej popularne rozwiązanie, ponieważ doskonale sprawdza się w małej kuchni. Kuchenka gazowa do zabudowy składa się z płyty grzewczej i piekarnika. Dzięki zabudowie, możesz w pełni zaaranżować kuchnię i wykorzystać każdy jej centymetr. Pokrętła, które pozostają na blacie, można bardzo łatwo utrzymać w czystości. Koszt płyty grzewczej to około 400 zł, piekarnika – od 500 zł w górę.

Kuchenka gazowa dwupalnikowa lub czteropalnikowa

Kuchenka gazowa dwupalnikowa lub czteropalnikowa to idealna opcja, jeśli mamy małą kuchnię. To świetne rozwiązanie dla osób, które chcą połączyć kuchnię gazową i indukcyjną. Istnieje wówczas możliwość zamontowania dwóch palników z każdego rodzaju. Kuchankę gazową dwupalnikową możemy zainstalować wyłącznie w postaci płyty grzewczej. Jest to koszt ok. 300 zł. Dodaj komentarz