Witaj na Buduj i mieszkaj

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Mimo wprowadzania nowych regulacji odnośnie produkcji smogu powietrze w Polsce jest najbardziej zatrute w porównaniu do innych krajów UE. Wietrzenie pokoi przestaje być sensowne, gdyż często powietrze w środku pomieszczenia jest czystsze niż na zewnątrz. Oczyszczacz powietrza jest najlepszym sposobem na poprawienie jakości powietrza w domach.

Zanieczyszczenie powietrza

Smog jest obecnie bardzo popularnym tematem. Osoby, które uważały, że nie istnieje, teraz zauważają jego zgubną w skutkach działalność. Problemy związane z niska emisją z domowych pieców węglowych może powodować poważny uszczerbek na zdrowiu. Unia Europejska stara się walczyć z dwutlenkiem węgla oraz innymi szkodliwymi gazami poprzez wprowadzanie nowych regulacji. Na odbywających się szczytach ekologicznych zwiększona produkcja gazów cieplarnianych jest głównym tematem. Negatywne skutki wspomagania przez rząd sektora górniczego i opieranie państwowej energetyki na węglu może mieć tragiczne skutki dla przyszyłych pokoleń. Świadomość ludzi z roku na rok coraz bardziej rośnie, dzięki czemu można liczyć na ograniczenie emisji szkodliwych gazów.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

W zależności od filtra może nie tylko oczyszczać powietrza ze smogu, ale także z bakterii, wirusów i alergenów. Oczyszczacz powietrza może także eliminować nieprzyjemne zapachy oraz nawilżać powietrze. Nawilżanie powietrza jest cechą szczególnie pożyteczną w okresie zimowym, kiedy powietrze jest wyjątkowo suche. Specjalnie wbudowany nawilżacz ultradźwiękowy bądź ewoporacyjny umożliwi swobodne oddychanie nawet przy włączonych kaloryferach. Niektórzy producenci dodają także do swoich filtrów funkcję jonizacji powietrza. Jest to skuteczna metoda w pozbywaniu się zarodników grzybów, bakterii oraz wirusów z pomieszczeń.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

W zależności od wymagań można wybrać oczyszczacz, który będzie zarówno wydajny, jak i cichy. Ważna jest także cena filtrów, które trzeba będzie systematycznie wymieniać. Wydajność jest ważnym parametrem, jeżeli oczyszczacz będzie stał w dużych pomieszczeniach. Najcichsze urządzenia pracują wytwarzając szum o głośności zaledwie 16 db, dlatego mogą być montowane nawet w pokojach dziecięcych. Przydatnym dodatkiem będzie także pilot lub możliwość sterowania oczyszczaczem z aplikacji mobilnej. Większość urządzeń wyposażona jest w wskaźnik zanieczyszczenia powietrza, dzięki któremu możliwa jest stała obserwacja wydajności produktu.

 Dodaj komentarz