Witaj na Buduj i mieszkaj

Intelinegtne żarówki LED sterowane smartfonem

Intelinegtne żarówki LED sterowane smartfonem

Intelinegtne żarówki LED sterowane smartfonem

Nikt z nas nie wyjdzie z domu bez smartfona. A jak wyjdzie ,to pewnie się po niego wróci. Dziś bez telefonu jesteśmy jak bez ręki – dzięki niemu komunikujemy się, możemy płacić w sklepie, a od niedawna także zarządzać domowym oświetleniem. Wśród tysięcy przeróżnych aplikacji istnieją również takie, które współpracują z inteligentnymi żarówkami LED. W ten sposób, poprzez sieć Wi-Fi lub Bluetooth, możemy modyfikować światło – jego natężenie, barwę i inne parametry.

Funkcje żarówek SMART LED

Inteligentne żarówki są świetnym rozwiązaniem dla fanów technologii, którzy dążą do tego, aby cała przestrzeń wokół nich była „smart”. Oświetlenie tego typu umożliwia sterowanie żarówką z dowolnego miejsca dzięki bezprzewodowemu sterowaniu smartfonem lub tabletem poprzez sieć Wi-Fi lub Bluetooth z dowolnego miejsca. Żarówka SMART posiada dużo więcej opcji niż standardowe żarówki. Wbudowany głośnik, kamera, aromatyzer, synchronizacja światła z muzyką, zmiana barwy i natężenia to tylko niektóre z zaskakujących funkcji tych żarówek.

Czym się różni zwykła żarówka od inteligentnej?

Podstawową różnicą jest cena. Koszt żarówki SMART potrafi być nawet 20 razy wyższy niż żarówki w standardowej wersji. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ udogodnienia, jakie oferuje zaawansowana technologia, muszą swoje kosztować. Żarówki inteligentne wnoszą pewną praktyczną wartość dla naszego komfortu i bezpieczeństwa życia. Inteligentna żarówka to również taka, która dba o niskie zużycie prądu. Oferuje zdalne sterowanie, dostosowywanie temperatury światła do warunków za oknem oraz pory dnia. Żarówka SMART może też ustawiać światło w zależności od naszego nastroju czy wykonywanej czynności.

Zalety żarówki SMART

Zaletą żarówek LED zintegrowanych ze smartfonem jest prosty montaż i konfiguracja. Nie wymagają one ingerencji w instalację elektryczną, także bez obaw – nie trzeba będzie kuć ścian i przerabiać skrzynki z bezpiecznikami. Żarówki te mogą być sterowane za pośrednictwem sieci Wi-Fi albo Bluetooth (w zależności od wybranego systemu). Żarówka inteligentna może świecić przez zaprogramowaną długość czasu. W zależności od wybranego systemu oświetlenia można ustawić również opcje antywłamaniowe (które imitują standardowe zapalanie świateł, udając, że ktoś jest w domu) oraz zintegrować światło z muzyką, by pulsowało i zmieniało barwę w zależności od natężenia dźwięku i melodii. Warto upewnić się, że posiadany smartfon będzie kompatybilny z wybranymi żarówkami. W tym celu należy sprawdzić specyfikację od producenta z listą urządzeń, które mogą posłużyć do sterowania systemem oświetlenia.

Żarówki SMART LED to wciąż niszowy produkt, jednak z czasem na rynku pojawia się ich coraz większy wybór, więc i ceny stają się coraz bardziej przystępne.Dodaj komentarz