Witaj na Buduj i mieszkaj

Beton architektoniczny w aranżacji wnętrz

Beton architektoniczny w aranżacji wnętrz

Beton architektoniczny w aranżacji wnętrz

Beton architektoniczny od kilku lat na stałe wpisał się w nowoczesne trendy, stając się elementem aranżacji wnętrz, ale także materiałem, z którego wykonywane są ozdobne detale do domu czy ogrodu. Jego pozorny chłód i surowość stanowią w rzeczywistości doskonałe tło pozwalające na efektowną grę świateł czy dopełnienie innych współczesnych rozwiązań. Beton ozdobny doskonale komponuje się z tak modnymi materiałami, jak szkło, metal czy drewno, dając w efekcie przykuwające uwagę wnętrza. Jak bywa wykorzystywany beton architektoniczny i dlaczego warto wybrać go jako jeden z elementów aranżacji?

 

Beton architektoniczny do okładzin ściennych

Beton architektoniczny ceniony jest przede wszystkim ze względu na swoje uniwersalne zastosowanie. Bardzo często bywa wykorzystywany jako beton na ścianę, używa się go bowiem do produkcji płyt stanowiących ich okładziny. Płyty mają różne rozmiary i warianty, co umożliwia dostosowanie ich w pełni do oczekiwań mieszkańców wnętrz, w których mają być zastosowane. Okładziny ścienne wykonane z betonu architektonicznego sprawdzają się w zasadzie w każdym nowoczesnym mieszkaniu czy domu. Można ozdobić nimi salon, łazienkę, sypialnię czy gabinet. Będą stanowić piękne tło dla modnych mebli czy dodatków utrzymanych w skandynawskim stylu, a ponadto odznaczają się niezwykłą trwałością, co powoduje, że nawet po wielu latach cieszą oko swoim wyglądem. Betonowe okładziny ścienne są też łatwe do zamontowania na ścianie czy utrzymania w czystości. Beton nie wchłania bowiem zabrudzeń, a w razie niespodziewanych wypadków wystarczy wyczyścić go nieco szmatką zwilżoną czystą wodą.

 

Beton architektoniczny jako tworzywo elementów dekoracyjnych

Równie popularne jak okładziny ścienne w ostatnich latach stały się detale dekoracyjne i akcesoria wykonane z betonu architektonicznego. Fantazja w zakresie użycia betonu jako tworzywa w zasadzie nie zna obecnie żadnych granic. Betonowe mogą być donice, większe i mniejsze - pięknie prezentujące się zwłaszcza na wyłożonych deskami tarasach i balkonach, wytrzymałe i solidne misy, które przyciągają wzrok ciekawą fakturą czy innego rodzaju dekoracje. Do wyjątkowo oryginalnych należy połączenie betonu architektonicznego i szkła w kompozycjach z lasem zamkniętym w butelce lub słoiku. To modny pomysł ożywiający przestrzeń w domu czy pracy, który można dopasować do własnego wnętrza lub podarować jako efektowny prezent. Dodadzą one bowiem prawdziwie unikalnego charakteru właściwie w każdym pomieszczeniu, w którym zostaną ustawione.Dodaj komentarz