Witaj na Buduj i mieszkaj

5 niezbędnych rzeczy do dekoracji wnętrza

5 niezbędnych rzeczy do dekoracji wnętrza

5 niezbędnych rzeczy do dekoracji wnętrza

Urządzanie nowego pokoju bądź wprowadzanie zmian w jego aranżacji może być bardzo twórczą i przyjemną aktywnością. Dobrze, jeśli pomieszczenie zawiera dekoracje. Dzięki temu wnętrze staje się przytulniejsze i nabiera osobistego, a co za tym idzie, niepowtarzalnego charakteru. Po jakie elementy dekoracyjne warto sięgnąć?

Ramki na zdjęcia - wspomnień czar

Ramki na zdjęcia to bardzo popularny element dekoracji wnętrza. Dzięki niemu w atrakcyjnej formie wizualnej wyeksponować można ważne momenty uwiecznione na fotografiach. Często są to także portrety osób bliskich i przyjaciół. Stylowe ramki powinny współgrać z kolorystyką i formą aranżacji.

Wazony - woń kwiatów 

Wazony to przepiękny dodatek do salonów, biur, sypialni czy kuchni. Na rynku istnieje duży ich wybór. Najczęściej spotyka się wazon szklany, kryształowy lub ceramiczny. Często wygląda on jak dzieło sztuki, wprowadzając do aranżacji wnętrza więcej elegancji. Co ważne, jest praktyczny - włożyć można do niego otrzymany bądź zakupiony bukiet, który będzie rozsiewał w domu cudowną woń kwiatów.

Zegary ścienne - design i funkcjonalność

Zegary ścienne są bardzo funkcjonalne, a jednocześnie mogą pełnić rolę dekoracji. Coraz częściej natchnąć można się na propozycje oryginalne i designerskie, które powstały w oparciu o zabawę z formą. Łamiące się linie, ciekawe wzory i niebanalna kolorystyka sprawią, że zegar ścienny będzie przykuwać wzrok nie tylko w celu uzyskania informacji o aktualnej godzinie.

Latarnie - urokliwe światło świec

Świece są chętnie wykorzystywanym gadżetem do dekoracji wnętrza. Lepsze wrażenie wywołają jednak jeśli zostaną umieszczone w specjalnych latarniach lub lampionach. Tworzą one niesamowity klimat. Najczęściej spotkać można latarnie miedziane, drewniane i metalowe. Często zachwycają one swoją formą i ciekawym wzornictwem.

Dekoracja ścienna - nowoczesność i sztuka

Dekoracja ścienna to prosty i szybki sposób na odświeżenie swojego wnętrza. Zwłaszcza, że wybrać można najróżniejsze motywy graficzne, zarówno te minimalistyczne, jak i bardziej rozbudowane i artystyczne. Skutecznie pomagają one w tworzeniu konkretnej aranżacji pomieszczenia.

Sztuczne kwiaty - wiosna każdego dnia

Sztuczne kwiaty wcale nie muszą wyglądać tandetnie. Dzięki nowoczesnym technologiom często trudno odróżnić je od tych prawdziwych. Jednocześnie nigdy nie więdną i nie wymagają żadnej pielęgnacji, a cieszą oko każdego dnia.

Pomysłów na dekorację wnętrza jest naprawdę wiele. Aby znaleźć inspirację, warto zapoznać się z różnymi ofertami (np. sklepu indelo.pl) i zastanowić się jakie elementy odpowiadają naszej wizji i naszemu gustowi.Dodaj komentarz